Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

FrigeFrige

Kukkian Haukut ry jakaa vuosittain seuraavat kiertopalkinnot:

Agilitykiertopalkinto
Näyttelykiertopalkinto
Palveluskoirakokeiden kiertopalkinto
Tottelevaisuuskiertopalkinto
”Vuoden työmyyrä”

 

Edellisissä jaetaan kiertopalkinnon lisäksi henkilökohtaiset palkinnot kolmelle parhaiten sijoittuneelle.
Kilpailuaika on vuoden päättäjäisten välinen aika.

 

Eniten koulutustunteja kerännyt kouluttaja palkitaan henkilökohtaisella Vuoden kouluttaja palkinnolla.

 

Kiertopalkintosäännöt, PDF-tiedosto linkki

 

Agilitykiertopalkinnot

 

2001 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Mustantuiskun Jolanda

2002 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Mustantuiskun Jolanda

2003 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Mustantuiskun Jolanda

2004 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Mustantuiskun Wiivitar,

2005 Anu Ahola, Bordercollie, Yazina´s Noblesse

2006 Kirsti Valkama, Sekarotuinen, Poju

2007 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Polar Speed Santeri

2008 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Polar Speed Santeri

2009 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Polar Speed Santeri

2010 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Kannibalen´s Fleetwood Mac

2011 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Kannibalen´s Fleetwood Mac

2012 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Kannibalen´s Fleetwood Mac
2013 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Kannibalen´s Fleetwood Mac

2014 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Kannibalen´s Fleetwood Mac

2015 Jenniina Ali-Kippari, Beaucenpaimenkoira, Ylhäis Ismeralda-Ag

2016 Enni Niemi, Japaninpystykorva, Kannibalen´s Fleetwood Mac

 

 

Näyttelykiertopalkinnot

 

1999 Tiina Hietala, Suomenlapinkoira Fin, Est, S & Int Mva Lecibsin Huri

2000 Anne Kärpänniemi, Suomenlapinkoira Fin & N Mva Andersmaan Casper

2001 Anne Kärpänniemi, Suomenlapinkoira Fin & Est & N Mva Andersmaan Casper

2002 Anne Kärpänniemi, Dandie Dinmontinterrieri, Muumeliinin Tonttu

2003 Suvi Nieminen, Australianpaimenkoira, Glenhouse´s Digging fo Gold

2004 Anne Kärpänniemi, Dandiedinmontinterrieri, Fin & Est Mva Muumeliinin Tonttu

2005 Taija Jokela, parsonrussellinterrieri, Gwragged Annwn Featherduster

2006 Elina Norrbacka, punainen irlanninsetteri, Marjakarhun Capone Jr

2007 Marja ja Teuvo Mantere, Bordercollie, Borderluck´s Speedy Kiss Me

2008 Venla ja Tuula Rantanen, Schapendoes, Nalle-Haukun Sisu

2009 Taina Tamminen, Australiankelpie, Kelmi Ahkera Antti

2010 Taina Tamminen, Australiankelpie, Kelmi Ahkera Antti

2011 Taina Tamminen, Australiankelpie, Kelmi Ahkera Antti

2012 Taina Tamminen, Australiankelpie, Kelmi Ahkera Antti
2013 Taina Tamminen, Australiankelpie, Kelmi Ahkera Antti

2014 Taina Tamminen, Australiankelpie, Kelmi Ahkera Antti

2015 Soile & Tero Vuorilampi, Valkoinenpaimenkoira, Mihela´s Next Romance

2016 Soile & Tero Vuorilampi, Valkoinenpaimenkoira, Mihela´s Next Romance

 

Tottelevaisuuskiertopalkinnot

 

1999 Marja Mantere, Bordercollie, Fin Mva Mäntysillan Bangoran

2000 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Mustantuiskun Jolanda

2001 Suvi Nieminen, Australianpaimenkoira, Glenhouse´s Cassiopeia Star

2002 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Šaahin Alounette

2003 Soile Timonen, Belgianpaimenkoira Tervueren, Šaahin Alounette

2004 Sanna Urkko, Sekarotuinen, Peci

2005 Suvi Nieminen, Australianpaimenkoira, Glenhouse´s Digging for Gold

2006 Annakaisa Yli-Hinkkala, Belgianpaimenkoira Tervueren, Cäsarborg´s Foxy Britain

2007 Kirsti Valkama, Sekarotuinen, Poju

2008 Karoliina Kallio, Novascotiannoutaja, Nordwart Isis

2009 Maarit Martikainen, Cockerspanieli, Norvale Heather Bell

2010 Pia Uusitalo, Sekarotuinen, Diiva

2011 Taina Tamminen, Australiankelpie, Midnight Spy Paso Dople

2012 Taina Tamminen, Australiankelpie, Midnight Spy Paso Dople

2013 Maarit Martikainen, Kultainennoutaja, Karvin Qute Cover Girl

2014 Jenniina Ali-Kippari, Beaucenpaimenkoira, Ylhäis Ismeralda-Ag

2015 Taina Tapio, Australiankelpie, Midnight Spy Paso Dople

2016 Tarja Valkama, Australianpaimenkoira, Stagedog Gorgeous Eirenne 

 

 

Palveluskoirakokeiden kiertopalkinnot

 

1999 Tiina Rajala, Belgianpaimenkoira Groenendael, Black Shock Dizayee 10 pist.

2000 Ei tuloksia

2001 Ei tuloksia

2002 Suvi Nieminen, Australianpaimenkoira, Glenhouse´s Cassiopeia Star 4 pist.

2003 Suvi Nieminen, Australianpaimenkoira, Glenhouse´s Digging for Gold, 4 pist.

2004 Ei tuloksia

2005 Anu Ahola, Bordercollie, Yazina´s Noblesse, 4 pist.

2006 Ei tuloksia

2007 Ei tuloksia

2008 Ei tuloksia

2009 Ei tuloksia

2010 Ei tuloksia

2011 Ei tuloksia

2012 Ei tuloksia

2013 Sara Lukkala ja Novascotiannoutaja uros, AD, BH, Siipiveikon Viis Voimasta

2014 Jenniina Ali-Kippari ja Beucenpaimenkoira, narttu AD, BH Punasukan Frige

2015 Ei tuloksia

2016 Ei tuloksia

 

 

Vuoden työmyyrä 

 

2005 Pasi Nurmi 33 h 30 min (laskelmassa myös koulutustunnit)

2006 Tero Vuorilampi 53 h 30 min

2007 Tiina Hietala 13 h

2008 Enni Niemi 15 h

2009 Enni Niemi 25h

2010 Enni Niemi 20h

2011 Tytti Tukiainen 28h 30min

2012 Tero Vuorilampi 30h

2013 Enni Niemi 25h

2014 Enni Niemi 30h 30min 

2015 Tero Vuorilampi 29h

2016 Tero Vuorilampi 23,5h

 

 

Vuoden kouluttaja

 

2006 Soile Vuorilampi 71h

2007 Pasi Nurmi 65h

2008 Soile Vuorilampi 76h 30min

2009 Soile Vuorilampi 107h 30min

2010 Soile Vuorilampi 76h 30min

2011 Soile Vuorilampi 92h 30min

2012 Pasi Nurmi 69h

2013 Soile Vuorilampi 68h

2014 Soile Vuorilampi 78h 30min

2015 Soile Vuorilampi 87,5h

 

Yhteistyössä:

Piipahda ostoksilla!Piipahda ostoksilla!